top of page
RADOST-FX-LOGO---ZLATE_edited.png
  • Instagram
  • Facebook

#RADOSTFX

TEL. +420 778 407 374

hlavní bar pro web.jpg

1992-2023

Na podzim roku 2022 tomu bylo přesně 30 let, co se v nebytových prostorách domu v Bělehradské ulici čp. 120 konají hudební a kulturní akce. Legendární vinohradský klub s restaurací, lounge a kavárnou jménem Radost FX tak za svou třicetiletou historii poskytl zábavu a možnost realizovat své umělecké ambice hned několika generacím a spousta z nich tak při návštěvě tohoto „genius loci“ místa v centru Prahy s láskou vzpomíná na své mládí

V 90. letech byl klub Radost FX jeden z vůbec prvních nočních klubů nejen v Praze, ale i v celé České republice. V roce 1999 britský časopis Ministry zařadil Radost FX mezi 20 nejlepších klubů na světě. V roce 2007 se Radost FX stala 8. nejlepším barem světa podle World’s Best Bars.

 

V 90. letech byl například pravidelným rezidentem klubu světoznámý Paul Van Dyk. Za zmínku stojí i vystoupení světových jmen typu Carl Cox, Moby, Laurent Garnier, MJ Cole, David Morales, Westbam a řada dalších. Z domácích DJs stojí za zmínku především legendární deejay’s Loutka, Bidlo, Vilém a Ladida.

 

Nutno též podotknout, že horní restaurace v Radosti FX byla úplně první otevřenou vegetariánskou restaurací v Čechách!

 

I interiér klubu a restaurace byly ve své době nadčasový. Možná proto v Radosti FX natočila v roce 2006 videoklip světoznámá zpěvačka Rihanna. Klip k songu Don’t Stop The Music má aktuálně na Youtube neuvěřitelných 600.000.000 shlédnutí.

 

Radost FX za tři dekády navštívilo nespočet mezinárodních hereckých celebrit. Můžeme například jmenovat persony typu John Malkovich, Liam Neeson, Sigourney Weaver, Johnny Depp, Uma Thurman, Isabella Rossellini, Andie McDowell, Queen Latifah, Wesley Snipes, Matt Damon, Arthur Miller, Bob Geldoff, Michael York, Liv Tyler, Nastassja Kinski, Gary Oldman, Faye Dunaway, Claire Danes, Ewan Mc Gregor, Brian De Palma, Dolph Lundgren, Woody Harrelson, Alicia Silverstone, Edward Norton, Heather Graham, Christopher Walken, Angelica Huston, Hilary Swank, Juliana Marqulies, Adrian Brody, Jonathan Price, Chad Lowe a řada dalších.

 

Za zmínku stojí též řada světových hudebních hvězd, které Radost FX navštívili:

Björk, Kanye West, Depeche Mode, R.E.M., The Prodigy, Nine Inch Nails, Rage Against The Machine, Kelis, Coolio, Erasure a řada dalších. 

 

Z českých a slovenských známých osobností Radost FX historicky navštěvovaly například: Karel Gott, Lucie Bílá, Daniel Hůlka, Pavel Vítek, Jiří Korn, David Koller, Tomáš Klus, Eva Pilarová, Dara Rolins, Leona Machálková, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Věra Bílá, Ivan Král, Filip Renč, Anna K., Pavol Habera, Taťána Kuchařová, Sagvan Tofi, Eva Herzigová, Simona Krainová, Daniela Peštová, Iva Kubelková, Ivana Christová, Michal Viewegh, Iva Janžurová, Robert Vano, David Koller a řada dalších.

bazen pro web.jpg
absolut bar pro web.jpg
absolut bar pro web 2.jpg
RADOST-FX-LOGO---ZLATE_edited.png
bottom of page